Paylaş

Hakkımızda

Hakkımızda

01

Sinem Erenus Muhtar ve Sadık Tolga Muhtar, 2006 yılında kurdukları Erenus Mimarlıkta mimar ve inşaat mühendisi olarak tasarım, uygulama ve danışmanlık hizmetleri vermektedirler.

1980 Ankara doğumlu Mimar Sinem Erenus Muhtar, 2002 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi mimarlık bölümünü derece ile bitirdi.

Mimar Sinem Erenus Muhtar; tasarımcı kimliği ile mekanların öncelikli fonksiyonelliğine önem verirken tüm kullanım alanlarındaki ince detayları yerine göre tasarlayarak farklı projelere imza atmaktadır. Klasik ve modern çizgileri farklı oranlarda kullanmayı seven Sinem Erenus Muhtar, mimarlığı tasarım uygulama ve insan ilişkilerinin bir bütünü olarak görmektedir.

1976 Bursa doğumlu Sadık Tolga Muhtar, STFA Anadolu Teknik Lisesi İnşaat Bölümü ve 2000 yılında Sakarya Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra aynı üniversitede deprem ve çok katlı binalar üzerine master yaptı.

Yüksek inşaat mühendisi Sadık Tolga Muhtar, teknik detay bilgisini almış olduğu eğitimle birleştirerek projelerindeki uygulamalara yansıtmaktadır. İmkansız gözüken imalatlarda detaycı ve çözümcü yaklaşmayı seven ve uygulamalarda takibin esas kural olduğunu düşünen Sadık Tolga Muhtar, danışmanlık hizmetlerinde projelerdeki estetik yaklaşımların doğru fiyat performansı ile uygulama ekiplerinin seçiminin önemli rol oynadığını belirtmektedir.

Yüksek İnşaat mühendisi Sadık Tolga Muhtar, 2017 yılının Nisan ayında Muhtar Yapı İnşaat Proje Geliştirme İthalat İhracat Anonim Şirketi’ni kurarak firmamızdan ayrılmış olup, kendi alanındaki işlerle ilgili kendisinden halen destek sağlamaktayız.

Özel konut, idari bina, hotel, mağaza, sosyal alanlar ve kurumsal firma danışmanlıkları gibi birçok yurtiçi – yurtdışı mimari ve iç mimari projelerinde başarılı imzalar atan Erenus Mimarlık, butik ve detaycı kimlikleri ile farklılıklarını göstermektedir. Erenus Mimarlık projelerinde müşteri ilişkilerine önem veren bir firma olarak kişiye göre hazırlanan projelerde, doğru malzeme, doğru fiyat ve doğru uygulama prensipleriyle yol almaktadır.